tule!

 

Kelguretked

 

Visiit Einby liivadele
Paariks tunniks linnast eemale? Sellisel juhul tuleb siht võtta Noarootsi. Tõukame kelkudega Einby ja Punaholmi liivadele, peame pausi (soovi korral ka piknikku) ja joome sooja teed. Kiikame Noarootsi rannikut, õpime mõne rannarootsi sõna selgeks ning ehk õnnestub mõnd rannapuhmastikus hiilivat rebast kohata?

Matka pikkus : 12-13 km | matka kestvus : 2-2,5 h

Täistõuked Taga- ja Tahu lahel
Suured kaptenid kutsuvad tagalahte lombiks. Juba Peeter I jäi lahe kaugemale soppi ennemuiste oma laevastikuga kinni ja linnurahvas irvitas sellepeale. Õige kah, sest ega suure paadiga sinna asja polegi. See veteriik on madal ning heidab jääst rüü endale varakult selga.

Matk Truumanni ehk Kalevipoja kivide juurde – matka pikkus: 11 km | matka kestvus: 2,5 h tundi

Matk Mustassaarele – matka pikkus : 9 km |  matka kestvus: 2 – 2,5 h

Kajakarahu 8
See tänav asub Vasikaholmi liivaristist otse edasi ja Krimmi tipust veidi vasemale. Seejärel täispiruett Kübarrahu ringteel ja suund Karurahule ning sealsetelt kohalikelt tuleb küsida edasiteed. Seejärel tuleb suunduda Mallerahu kanti, kust Malle suunab meid omakorda Vaherahule. Peale vaherahu sõlmimist võtame lõpuks suuna Öörahule … nii leiabki otsitud 8!

Liuglemine Haapsalu Eeslahe ranniku lähedal asuvatel laidudel. Kelgutame Kajakarahule, teeme pilliroost või lumest onni, korraldame koos mängujuhiga lõbusaid mänge. Sobib pisipõnnidele, koolilastele ja peredele!

Matka pikkus on 1-2 km | matka kestvus on 1h

Örmsö ja Kiikhobu
Talvised ääremaaliinid visadele –  kaugemal horisondil paistab Vormsi, Hobulaid ja Seasaar. Tuiskame üle avara külmunud veevälja muistsest olemisest tummis laid – saartele ja laidudele, võtame kehakinnitust, pajatame ussijutte ning tõukame kelkudega kodu poole tagasi.

“Hosby”

Matka pikkus: 20 km, matka kestvus: 3 – 3,5 h

“Hobulaid” :

Matka pikkus: 15-18 km (matka alustame Haapsalust), matka kestvus:  2,5 – 3,5 h

“Hülgerahu”

Matka pikkus: 10 km kuni 14 km  (matka alustame Rohukülast ning kelguring on ümber Hobulaiu), matka kestvus: kuni 2,5 h  ja 2-3h

“Suur-Tjuka ja Väike-Tjuka”

Veebruaris ja varakevadel aurab külm ja lahtine ulgumeri.  Matkame mööda Vormsi põhjakallast,  mööda ranniku serva, tuulte poolt uhutud maale ulatuval jääl!

Kelguretke pikkus mööda rannikut on  10-15 km ja kelguretke kestvus : 2-2.5 h

*Matka pikkus Rohuküla-Sviby praamiga ja Vormsi liinibussiga sõites on kokku 6h

 

 

*Pikemate matkade puhul on hinnad kokkuleppelised.

*Toitlustuse puhul on hinnad kokkuleppelised.

*Tõukekelgumatkade ettetellimisel on vajalik ka eelbroneering!

Tõukekelgu laenutus

AnnaMinna!
Võibolla pole sul mahti ja tahtmist üleüldse meitega tulla? Ää muretse, ka sinu peale oleme mõelnud – vali endale ise oma suund ja aegruum ja tõuka kasvõi Jupiterile! Kaasa anname õpetussõnad ja teekonnaks vajamineva varustuse.

Laenutus : tund – 5 € | päev – 10 €

Silgupütt

Kelguga kalale! Kaasa anname jääkassid,-naasklid, ridva ja jääpuuri .

Laenutus: päev 10 € / kelk

Mobiilne 

Kui on juba helistatud ning oled suundumas ettevõtlikule reisile Rootsi, kuid mõtteid pidevalt palju peas ja vaja välja lasta liigne “aur” , siis sobida võib kelk, vahepeatus Noarootsis ning haagissaun.

Vali endale kelk, Saunatrip haagisaun (mahtuvus 4 inimest) ja jahuta end Österbys, ning ranniku äärses jääaugus!

Hind: kokkuleppeline

Laenutus avatud: E-P / 09.00-21.00

Aadress: Haapsalu, Väike-Viigi 10 a

 

 

toukaTakkaLogo_light_700_grey_vs2