tule!

 

Kelguretked

 

Visiit Einby liivadele
Paariks tunniks linnast eemale? Sellisel juhul tuleb siht võtta Noarootsi. Tõukame kelkudega Einby ja Punaholmi liivadele, peame pausi (soovi korral ka piknikku) ja joome sooja teed. Kiikame Noarootsi rannikut, õpime mõne rannarootsi sõna selgeks ning ehk õnnestub mõnd rannapuhmastikus hiilivat rebast kohata?

Matka pikkus : 12-13 km | matka kestvus : 2-3 h

Täistõuked Taga- ja Tahu lahel
Suured kaptenid kutsuvad tagalahte lombiks. Juba Peeter I jäi lahe kaugemale soppi ennemuiste oma laevastikuga kinni ja linnurahvas irvitas sellepeale. Õige kah, sest ega suure paadiga sinna asja polegi. See veteriik on madal ning heidab jääst rüü endale varakult selga.

Matk Truumanni ehk Kalevipoja kivide juurde – matka pikkus: 15 km | matka kestvus: 2,5-3 h tundi

Matk Mustassaarele – matka pikkus : 9 km |  matka kestvus: 2 – 3 h

Kajakarahu 8
See tänav asub Vasikaholmi liivaristist otse edasi ja Krimmi tipust veidi vasemale. Seejärel täispiruett Kübarrahu ringteel ja suund Karurahule ning sealsetelt kohalikelt tuleb küsida edasiteed. Seejärel tuleb suunduda Mallerahu kanti, kust Malle suunab meid omakorda Vaherahule. Peale vaherahu sõlmimist võtame lõpuks suuna Öörahule … nii leiabki otsitud 8!

Liuglemine Haapsalu Eeslahe ranniku lähedal asuvatel laidudel. Kelgutame Kajakarahule, teeme pilliroost või lumest onni, korraldame koos mängujuhiga lõbusaid mänge. Sobib pisipõnnidele, koolilastele ja peredele!

Matka pikkus on 1-2 km | matka kestvus on 1h

Örmsö ja Hobulaid
Talvised ääremaaliinid visadele –  kaugemal horisondil paistab Vormsi, Hobulaid ja Seasaar. Tuiskame üle avara külmunud veevälja muistsest olemisest tummis laid – saartele ja laidudele, võtame kehakinnitust, pajatame ussijutte ning tõukame kelkudega kodu poole tagasi.

*Pikemate matkade puhul on hinnad kokkuleppelised.

*Toitlustuse puhul on hinnad kokkuleppelised.

*Tõukekelgumatkade ettetellimisel on vajalik ka eelbroneering!

Tõukekelgu laenutus

AnnaMinna!

Võibolla pole sul mahti ja tahtmist üleüldse meitega tulla? Ää muretse, ka sinu peale oleme mõelnud – vali endale ise oma suund ja aegruum ja tõuka kasvõi Jupiterile! Kaasa anname õpetussõnad ja teekonnaks vajamineva varustuse.

Laenutus : tund – 5 € | päev – 10 €

Mudilane

Noorema põlve kelgutajatele, kelle töö on lummeonni ja -memme ehitamine ja kasvatajatega aegajalt suhtlemine.

Laenutus : tund – 3 €  | E-R

NB! Suurematel rühmadel ning  õimalik on kutsuda külla ka matkajuht. Hind on kokkuleppimisega.

Silgupütt

Kelguga kalale! Kaasa anname jääkassid,-naasklid, ridva ja jääpuuri .

Laenutus: päev 10 € |  kelk

Argipäev

Tõuka Takka kelkudel on matkale minekuks peenikesed ja kiired matkjalased ja paksemad jääjalased. Esimestega võid kihutada mööda jääväljasid ning paksematega võid minna metsarajale või näiteks ranniku jääle, mis on urbne ning kus matkajalas “lõikab” jäässe sisse.  Kui võtad päevaks, siis saad vajadusel kaasa ka kelgukorvi, jäänaasklid, jäänaelikud, viskeliini, jääpuuri ning suusad.

Laenutus: E-R tund 4 € / päev 6 € / kelk

                   E-R päev 8 € / kelk (jääalased Race ja Tour)

Sport 

Kui soovid esmaspäevati, teisipäevati, kolmapäevati, neljapäevati ja reedeti teha jõudu ja saavutada sitkust, siis siin on sulle 5 korra sooduspilet.

Laenutus: E-R 5h/ 15 €

Laenutus avatud: E-P / 09.00-21.00

Aadress: Haapsalu, Väike-Viigi 10 a

 

 

toukaTakkaLogo_light_700_grey_vs2